Foremki silikonowe do pieczenia ciastek i muffinek

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem wśród gospodyń domowych cieszą się silikonowe foremki do muffinek. Jeszcze kilkanaście lat wstecz w każdym polskim domu królowały formy do pieczenia wykonane z blachy – ich główną wadą było to, że bardzo długo stygły, a potrawy przywierały do ich brzegów. Foremki silikonowe to prawdziwa rewolucja w tym względzie – nie trzeba ich smarować tłuszczem, dzięki czemu potrawy są zdrowsze, a mimo to wypieki nie przywierają do bocznych ścianek.

Funkcjonalność silikonowych foremek do muffinek

Foremki wykonane z silikonu mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się podczas pieczenia potraw, jak również ich przechowywania czy zamrażania. Wiele osób dziwi się na wieść o tym, że wypieki nadają się do zamrażania. Tymczasem małe babeczki po wyciągnięciu z zamrażarki i odmrożeniu smakują zupełnie tak,  jakby niedawno były wyciągnięte z piekarnika. Mrożenie ciast i ciasteczek może ograniczyć marnowanie żywności, zwłaszcza po dużych imprezach rodzinnych. Główną zaletą jaka wyróżnia silikonową formę do muffinek od innych produktów jest bardzo szeroki zakres temperatur w jakich może być użytkowana. Formy wytrzymują zarówno temperatury ujemne dochodzące do -60*C jak i ciepło piekarnika nagrzanego do 230*C.

Silikonowa forma do muffinek – gdzie można ją kupić?

Silikonowe foremki do pieczenia ciast i ciasteczek bez trudu można dostać w sklepach z wyposażeniem gospodarstwa domowego. Ciekawe promocje na takie produkty można znaleźć w sklepach internetowych oraz na aukcjach. Foremki przeznaczone do pieczenia muffinek mają różne kształty, wielkości i odcienie kolorystyczne. Jest to produkt na tyle uniwersalny, że z pewnością każda gospodyni domowa znajdzie jego zastosowanie we własnej kuchni. Foremki silikonowe można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia proces ich czyszczenia.