Gdzie najczęściej umieszcza się lampiony ogrodowe?

Oświetlenie całej ogrodowej przestrzeni ma za zadanie nie tylko udekorować daną przestrzeń, ale bardzo dokładnie ją doświetlić. Lampiony ogrodowe umieszczone w ogrodzie znacznie podkreślają jego urodę i nadają mu klimat. Lampy umieszczone blisko domu, na tarasie i wzdłuż dróżek komunikacyjnych doświetlają dany obszar.

Jakie części ogrodu najlepiej doświetlić?

Najczęściej w ogrodzie podświetla się jego charakterystyczne miejsca i punkty. Akcentuje się światłem przestrzenie, które są użytkowe i światło ma pomóc korzystać z nich podczas ciemności, po zapadnięciu zmroku. Takimi najbardziej charakterystycznymi miejscami w każdym ogrodzie, gdzie umieszcza się lampiony ogrodowe i lampy są altana, oczko wodne oraz każde inne miejsce wypoczynku. Miejsca te udekorowane różnego rodzaju lampionami ogrodowymi są pełne ciepłego klimatu i bardzo miło nastrajają osoby, które w nich się znajdują. Jest to zachęta dla właścicieli tak rozświetlonych ogrodów do częstszego korzystania z nich, szczególnie po zmroku.

Źródło zasilania lamp ogrodowych

W dzisiejszych czasach najbardziej popularne jest zasilanie lamp ogrodowych poprzez źródło napięciowe i fotowoltaiczne. W pierwszym przypadku prąd pobiera się z sieci elektrycznej, która jest podprowadzona do danego domu. Jednak wymaga to odpowiedniego rozprowadzenia po terenie ogrodu, wcześniej zabezpieczonych kabli. W drugim przypadku lampiony ogrodowe na dutchhouse.pl wykorzystują prąd pozyskany z promieni UV.

Lampy solarne nie tylko świecą się w słoneczne dni, ale także i w pochmurne. Ten drugi przykład jest coraz bardziej popularny, wymaga tylko zakupu określonych lamp solarnych. Takie lampy są bardzo energooszczędne, a w dzisiejszych czasach na rynku jest ich bardzo duży wybór.

Różnego rodzaju żarówki i oprawy

To, jakie lampy czy żarówki staną się ostateczną dekoracją danego ogrodu, zależy od rodzaju instalacji świetlnej. Jednak dzisiaj można dobrać ciekawe lampy i bardzo oryginalne żarówki ozdobne. Ciekawą instalacją są też lampy liniowe, popularne świetlówki oraz taśmy, paski czy też całe listwy.