Jednorazowe czy szklane kieliszki do szampana?

kieliszki do szampana

Jednorazowe kieliszki do szampana choć nie są tak eleganckie, jak wersje ze szkła czy kryształu, to jednak są bardziej funkcjonalne, szczególnie na imprezach alkoholowych czy kinder party.

Zaletą plastikowych kieliszków do szampana jest to, że są to kieliszki jednorazowe, których nie trzeba myć, czy też uważać na nie zbytnio podczas zabawy. Jest to doskonała możliwość, jaka nie sprawi, że podczas domówek czy imprez dziecięcych zostanie stłuczone naczynie, w którym nalany jest szampan. Drugą zaletą tego rodzaju zastawy stołowej jest fakt, że są to do szampana kieliszki, które są niedrogie. Można więc sobie na nie pozwolić raz na jakiś czas, nie nadwyrężając tym samym swojego budżetu domowego.

Kieliszki plastikowe a wygoda

Ponieważ kieliszki do szampana są wygodną wersją klasycznych szklanych odpowiedników, korzystają z nich rodzice podczas organizacji urodzin dla dzieci, na których podawany jest szampan bezalkoholowy. Zarówno podczas świętowania urodzin, jak również w przypadku świętowania wspólnie z maluchami Nowego Roku takie wyposażenie sprawdza się doskonale. Tym bardziej, że kieliszki do szampana w wersji plastikowej kształtem nie różnią się od kieliszków z materiału, jakim jest szkło czy kryształ. Są również w wersji podłużnej, na dłuższej albo krótszej nóżce, w wersji z przezroczystego lub kolorowego plastiku. Można również odnaleźć w ofertach sprzedażowych kieliszki do szampana z oddzielną stopką. Takie kieliszki wyróżniają się tym, że są:
• bezpieczne,
• lekkie,
• wytrzymałe,
• zwykle o mniejszej pojemności niż kieliszki klasyczne.