Alternatywne zastosowanie chlebaków nowoczesnych

chlebak king hoff

Nowoczesne chlebaki kuchenne zastąpiły tradycyjne i staromodne pojemniki do przechowywania pieczywa. Wraz z rozwojem technologi rośnie również świadomość i zainteresowanie trendami na rynku aranżacji wnętrz. Dzięki temu aranżując mieszkanie, można dobrać dodatki idealnie uzupełniające wystrój wnętrz. W kuchennych aranżacjach nie dziwi zatem zastosowanie chlebaków nowoczesnych, jako elementu dekoracyjnego. Oczywiście spełniają swoją pierwotną funkcję i wciąż służą do przechowywania pieczywa, jednak kreatywność pozwala znaleźć inne zastosowanie chlebaków kuchennych.

Chlebaki nowoczesne – alternatywne zastosowania

Pierwsze skojarzenie z pojemnikiem do przechowywania to pieczywo.
A jakie są inne ciekawe możliwości chlebaków?
Pierwsza z nich to funkcja dekoracyjna – idealnie dopasowany pod kolor ścian kuchennych i mebli, chlebak będzie stanowić ciekawą dekorację. Wystarczy wybrać interesujący model o niepowtarzalnym wzorze, czy niespotykanym materiale wykonania.
Drugim zastosowaniem, idealnym na słonecznie dni jest ukrycie w chlebaku wszelkich warzyw (pomidor, ogórek) i owoców (jabłko, banan etc.), które nie powinny być eksponowane na słońcu.
Chlebak kuchenny może również posłużyć za dekoracyjną apteczkę z podstawowymi lekami, bądź schowek na słodycze.
Wersja wymagająca trochę nakładu pracy to wykorzystanie chlebaka, jako wiszącej doniczki na świeże przyprawy w doniczce typu bazylia.