Jak czyścić czajnik?

czajniki na gazCzajnik, jak każde urządzenie AGD wymaga czyszczenia. W przypadku czajnika jest ono niezwykle ważne. Gotuje się w nim w końcu wodę, którą potem zalewa się herbatę lub kawę. Dlatego należy robić do systematycznie i regularnie, tak aby nie osiadł w nim kamień.

Regularne mycie czajnika

Czajnik należy czyścić zarówno wewnątrz jak i wewnątrz. W środku czyszczenie musi być bardzo dokładne. Nie można bowiem pozwolić, aby w czajniku osiadł kamień. Zwłaszcza jeśli z kranu leci twarda woda. Sprawia ona, że osad z kamienia osiada bardzo szybko. To powoduje, że woda gotuje się znacznie dłużej. A to oczywiście większe rachunki za prąd w przypadku czajników elektrycznych lub większe rachunki za gaz w przypadku czajników gazowych. Oczywiście nie wspominając o samym smaku wody.

Osad z kamienia

Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów na to, aby pozbyć się osadu z kamienia. W tym celu wystarczy raz na jakiś czas zagotować wodę z octem. To nie tylko prosty i domowy sposób, ale także niezwykle skuteczny. Zwłaszcza jeśli tak czyści się czajniki na gaz. Po zagotowaniu wody z octem należy wszystko wylać, a następnie przepłukać na gaz czajniki czystą wodą. Warto jednak czajnik przepłukać czystą wodą dwukrotnie, aby pozbyć się ewentualnego nieprzyjemnego zapachu.