Jak dbać o suszarkę do naczyń?

Suszarka na naczynia jest wciąż obecna w wielu kuchniach. Nie każdy stosuje dziś zmywarkę, w której wymyte naczynia mogą także obeschnąć.

O suszarkę na naczynia trzeba odpowiednio zadbać

Niezależnie od materiału, z jakiego jest zrobiona oraz od tego, czy to model stojący, czy wiszący, należy zadbać o to, aby zawsze była czysta. Wymaga więc umycia co jakiś czas choćby środkiem do mycia naczyń.

Stojąca suszarka do naczyń ma zazwyczaj tackę, na którą skapuje woda z naczyń. wodę tę należy sukcesywnie usuwać i pilnować, aby schnące naczynia nie miały z nią kontaktu. Stojąca woda to bowiem wymarzone środowisko dla różnych drobnoustrojów, które mogą pozostać na naczyniach i – wraz z jedzeniem – dostać się do układu pokarmowego. Co któryś raz może się to skończyć problemami trawiennymi.

model suszarki do naczyń

Suszarkę należy więc myć nie tylko dlatego, aby ładnie wyglądała – chodzi przede wszystkim o zdrowie użytkowników naczyń w danym domu.

Naczynia – po wyschnięciu – najlepiej schować do szafki, aby się niepotrzebnie nie kurzyły i aby nie siadały na nich jakieś zbłąkane muchy.

Kupując suszarkę, warto wybrać taką, którą łatwo utrzymać w czystości. Im bardziej regularnie się ją myje, tym lepiej i tym łatwiej uniknąć powstawania brzydkich osadów.