Pomysł na domowe lody

zdrowe lody bo wytwarzane w domu

W porównaniu do innych nacji, Polacy nie jedzą zbyt wiele lodów, ale z roku na rok coraz chętniej zajadają się tym pysznym i orzeźwiającym deserem. Co więcej, od kilku lat, rośnie zainteresowanie przygotowywaniem lodów domowych. Powstają książki kucharskie z przepisami na lody domowej roboty, pomysłów i inspiracji nie brakuje również na blogach kulinarnych. Popularne są różnego rodzaju maszynki do robienia lodów, w które zaopatruje się coraz więcej pań domu.

Jak zrobić lody w domu

Są różne przepisy na lody domowe, zarówno takie na bazie śmietanki, jajek, albo przecierów owocowych, z których po zamrożeniu otrzymuje się sorbety. Niektóre przepisy na domowe lody są bardziej skomplikowane, inne zaś są zupełnie proste, z powodzeniem przygotują je nawet osoby pierwszy raz próbujące swoich sił w domowej produkcji lodów. Z pewnością przyda się maszynka do robienia tego pysznego deseru, jednak kto nie chce inwestować w tego typu sprzęt, z powodzeniem przygotuje lody tylko i wyłącznie za pomocą miksera. Inspiracji i przepisów jak zwykle warto szukać w internecie.

Foremki do lodów

Fantastycznym pomysłem na to, aby domowe lody miały kształt taki jak sklepowe lody na patyku, jest zakup foremek. Foremki do lodów są obecnie dostępne w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami do domu, można również poszukać ich przez internet. Posiadając foremki do lodów – https://www.aledobre.pl/596,W_kuchni_i_na_stole_Foremki_do_lodow/2-666,Foremki_do_lodow/, można przygotować sorbety na patyku, albo lody na bazie jogurtu. Co więcej, do wspólnej zabawy w tworzenie domowych lodów, można też zaprosić swoje dzieci. Z pewnością będzie to dla nich ogromna frajda i przyjemność. W gorące letnie popołudnie, nic nie będzie smakowało tak, jak domowe lody przygotowanej wspólnie z mamą.