Oświetlenie podszafkowe: rodzaje światła LED

Oświetlenie podszafkowe takie jak
https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/oswietlenie.html ma za zadanie przede wszystkim rozjaśnić blat roboczy w kuchni, pozwalają tym samym na komfortowe i w pełni bezpieczne wykonywanie różnorodnych prac, takich jak gotowanie czy krojenie. Najbardziej popularnymi rodzajami oświetlenia tego typu są lampy halogenowe, a także LED. Mimo to, największą popularnością cieszy się drugi z typów. Ten występuje z kolei w kilku formach.

Taśmy LED

Taśmy LED to nic innego, jak elastyczny pasek, do którego mocowane są diody. Można go przecinać i montować w dowolnym miejscu na danej powierzchni. Jest to najbardziej popularny rodzaj oświetlenia podszafkowego. Co ważne, taśmy są dostępne w wersji także odpornej na wodę, która izolowana jest silikonową powłoką – klejem lub też żelem. Wodoodporne taśmy LED są nieco droższe, jednakże znacznie bezpieczniejsze, dlatego też lepiej sprawdzą się w kuchni.

Diody mogą ponadto przybierać kolorowe zabarwienia. Warto także wspomnieć, że rodzaj ten nie nagrzewa powierzchni szafki, a także nie niszczy jej w żadnym wypadku.

Wieńce kuchenne LED

Ostatnią, ale równie ciekawą propozycją są wieńce kuchenne LED. Zajmują one o wiele więcej powierzchni z stosunku do zwykłych taśm i żarówek LED-owych. Tworzą one szklane, świecące spody szafek, które są wykonywane na wymiar. Często stosuje się je również w zabudowie kuchennej. Ich atutem jest możliwość integracji i zapalania jednym włącznikiem światła.