Jak wybrać talerze do swojego domu ?

Przy wyborze zastawy stołowej ważne jest, aby była ona nie tylko piękna, ale i bezpieczna. Dziś można łatwo znaleźć zastawę stołową na każdy gust i portfel. Całe komplety, talerze na sztuki, małe zestawy w różnych kolorach, a nawet kształtach. Więc jest to dość łatwe dla gospodyń domowych, aby znaleźć odpowiednią zastawę stołową, aby dopasować wystrój kuchni. Przed zakupem warto jednak zdecydować, jakie płyty chcemy.

Rodzaje talerzy i ich przeznaczenie

Tradycyjny zestaw naczyń dla domu składa się z kilku talerzy o różnych rozmiarach i głębokościach. Przyjrzyjmy się głównym rodzajom płyt i ich przeznaczeniu.

Jaki rodzaj talerzy lepiej kupić: tradycyjny czy o oryginalnym kształcie?

Współcześni producenci zastawy stołowej są w stanie spełnić każde życzenie konsumenta. Teraz w sprzedaży można znaleźć płyty o różnych kształtach: okrągłe, owalne, prostokątne, kwadratowe, a także kształtowe. Przy tak dużej różnorodności, wybór może być trudny.

Najbardziej praktyczny jest znany okrągły talerz. Nie zajmuje dużo miejsca, nie odwraca uwagi od potrawy i jest bardzo łatwy w obsłudze. Owalne talerze również można zaliczyć do klasyki. Z reguły są to talerze do serwowania i są przeznaczone do serwowania dań, a nie do indywidualnego użytku.

talerze

Talerze o oryginalnych kształtach najlepiej nadają się do formalnych posiłków. Pomagają stworzyć niebanalną stylistycznie aranżację, która z pewnością zaskoczy gości. Ostatnio jednak coraz częściej w codziennym życiu pojawiają się kwadratowe naczynia. Ciekawostka: Badania wykazały, że talerze o tym kształcie zmniejszają apetyt. To świetny sposób na uniknięcie przejadania się.

Jak dobrać talerz do posiłku pod względem kolorystycznym i stylistycznym?

Warto wybrać taki zestaw, który będzie pasował do wnętrza kuchni lub jadalni. Ponadto, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę następujące niuanse przy wyborze zastawy stołowej:

  • Niezależnie od wnętrza pomieszczenia, białe talerze zawsze będą wyglądać harmonijnie. Na śnieżnobiałej zastawie stołowej jedzenie zawsze wygląda atrakcyjnie i elegancko.
  • Wybierając kolor talerzy, zwróć uwagę na pastelowe kolory. Delikatny róż, beż lub sałata niewątpliwie poprawią Ci humor.
  • Kolory żółty, czerwony i pomarańczowy pobudzają wydzielanie soków żołądkowych. Z kolei chłodne kolory tłumią głód.