Ociekacz do sztućców – jaki wybrać?

wyjątkowy ociekacz na sztućce

Pomimo tego, że większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie naczynia powinny być myte w zmywarkach do naczyń, tak w przypadku sztućców wiele osób zdaje się pomijać zalecenia producentów. Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że nie wszystkie sztućce nadają się do zmywarki – jej używanie może skutkować trwałym uszkodzeniem dekoracji na powierzchni sztućców (np. złotych pasków dekoracyjnych).

Ociekacz na sztućce

Myjąc ręcznie sztućce należy zapewnić im również miejsce do swobodnego odcieknięcia lub od razu je wytrzeć suchą ściereczką. W sklepach bez większych problemów można znaleźć liczne ociekacze do sztućców, które pozwalają nie tylko na ich suszenie w obrębie zlewu, ale również w jakimkolwiek innymi miejscu. Są one w takich przypadkach wyposażone w osobną i odłączaną tackę będącą zbiornikiem na ociekająca wodę.

Z czego wykonane ociekacze do sztućców?

Wybierając ociekacz do sztućców warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany – musi nie tylko być on materiałem niewchodzącym w reakcje z żywnością i sztućcami, ale również musi być trwały. Jeżeli decydujemy się na stalowy ociekacz, to warto zadbać o to, żeby był to ociekacz ze stali nierdzewnej – nie będzie on pokrywał się rdzą po kilku miesiącach użytkowania.

Co jest w takim razie najważniejsze w przypadku ociekaczy na sztućce?

Podsumowując, wycierając ociekacz do sztućców warto skupić się na tym, aby był on wykonany z odpowiedniego materiału oraz zapewniał odpowiednio dużo przestrzeni do suszenia umytych sztućców. Ociekacze wyposażone w pojemnik na ociekającą wodę są ponadto znacznie praktyczniejsze niż ich odpowiedniki bez takiego pojemnika – zwiększają możliwości kuchni i zapewniają większą swobodę w kuchennym gotowaniu i sprzątaniu nie ograniczając przestrzeni w zlewie i jego okolicach.