Rodzaje piwa

Piwo jest jednym z najpopularniejszych trunków na świecie. Jego spożycie wzrasta z roku na rok nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Polacy obok Niemców, Czechów i kilku innych europejskich narodów spożywają najwięcej tego złocistego trunku. Posiadamy również mnóstwo browarów, które są znane na całym świecie. Oczywiście każdy miłośnik piwa zdołał już odnotować, ze od kilku lat coraz modniejsze staje sio picie tak zwanego piwa kraftowego, które produkowane jest przez mniejsze browary. 

Picie piwa kraftowego

Kraftowe, czyli inaczej mówiąc rzemieślnicze piwo dostępne jest zazwyczaj w sklepach alkoholowych i w specjalnych restauracjach. Najczęściej wraz z nim można dostać w zestawie tzw. pokal czyli naczynie na piwo, który w zależności od rodzaju pitego piwa różni się wyglądem. Pokal do piwa nie wygląda jak popularne kufle i można od razu na pierwszy rzut okaz zauważyć, że jest to naczynie do picia specjalnej jakości alkoholu. Na specjalnych stronach o piwie można przeczytać, z jakiego pokalu należy spożyć dany rodzaj piwa. 

Mniejsze browary

Na mapie Polski można coraz częściej znaleźć mniejsze browary, które starają się dorównać potentatom i produkować dobre jakościowo piwo. Browary reklamują się także często na różnego rodzaju festiwalach rzemieślniczych piw, które organizowane są w dużych miastach. Szczególnie w lecie praktycznie każdego tygodnia można wybrać się na jeden z festiwalu i cieszyć się smakiem pysznego piwa, w którego skład wchodzą między innymi amerykańskie czy też australijskie chmiele.