Jak podzielić przestrzeń wybierając odpowiednie oświetlenie jadalni?

Dobrze dobrane oświetlenie pomaga wydzielić poszczególne strefy w pomieszczeniu. Jeżeli mamy salon z aneksem lub kuchnię połączoną z jadalnią, najprostszym sposobem podzielenia przestrzeni będzie odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia. Wybór właściwych lamp pomoże więc nie tylko doświetlić wnętrze i stworzyć odpowiedni klimat ale także nakreślić swego rodzaju granice dla poszczególnych stref.

Wybór oświetlenia do salonu z aneksem kuchennym

Pomieszczenie, w którym znajduje się jednocześnie salon oraz część kuchenna możemy z powodzeniem zaaranżować, wybierając odpowiednie lampy. Jeżeli chcemy dodatkowo wydzielić jadalnię, możemy bezpośrednio nad stołem zainstalować wiszące lampy np. z fantazyjnym kolorowym abażurem. Oświetlenie jadalni możemy wzbogacić pięknie prezentującymi się kinkietami w podobnej kolorystyce. Dobrze, by w salonie znalazł się centralny punkt oświetlający przestrzeń np. plafon lub lampa wisząca oraz oświetlenia punktowe w postaci mniejszych lampek czy nowoczesnych lamp stojących. Oświetlenie w kuchni również wymaga, by znalazło się w niej przynajmniej jedno centralne źródło światła, które doświetli przestrzeń oraz ułatwi gotowanie oraz oświetlenie dodatkowe np. pod szafkami kuchennymi.

oświetlenie w kuchni

Jak oświetleniem wyodrębnić jadalnię w salonie?

Salon z jadalnią to bardzo popularne rozwiązanie. Jeżeli sam układ pomieszczenia nie zapewnia wyraźnego oddzielenia poszczególny stref, warto zaaranżować granice poprzez wybór oświetlenia. W salonie połączonym z jadalnią możemy zdecydować się na podwieszany i podświetlany sufit, który oddzieli strefę wypoczynkową od jadalni. Dodatkowo nad stołem, gdzie znajdować ma się część jadalniana, możemy powiesić lampy z ozdobnymi kloszami. Aby wszystko ze sobą współgrało, lampa do jadalni powinna wpisywać się w ogólną aranżację całej przestrzeni.