Dlaczego warto posiadać rękawice żaroodporne?

Poparzenia mogą przynieść bardzo poważne konsekwencje dla naszego ciała. W przypadku poważnych poparzeń mogą powstać blizny, które będziemy nosić do końca życia. W skrajnych przypadkach konieczna może być amputacja. Dlatego też operując przy urządzeniach, które posiadają bardzo gorące elementy, dobrze jest wyposażyć się w specjalne rękawice żaroodporne. Sprawdzamy dlaczego warto je posiadać, a także gdzie mogą się przydać.

W domowej kuchni

Piekąc potrawy na święta bądź inne okazje nierzadko nastawiamy piekarnik nawet na kilkaset stopni. Przy tak dużych temperaturach nie trzeba wiele, by doprowadzić do poważnych poparzeń skóry dłoni. Dlatego wykorzystanie rękawic żaroodpornych w kuchni jest bardzo częste, każdy z nas powinien posiadać przynajmniej jedną parę.

Nie tylko chronią nas one przed przypadkowymi poparzeniami, ale również ułatwiają przenoszenie gorących naczyń. Rękawice piekarnicze można kupić w niemal każdym sklepie, który ma w swojej ofercie sprzęt AGD. Są również dostępne w sklepach ogólnospożywczych.

Do zastosowań profesjonalnych

Ochrona skóry jest absolutną koniecznością wtedy, gdy pracujemy w przemyśle cukierniczym bądź gastronomicznym. Żaroodporne rękawice są tam obowiązkowe, a obowiązek ten wynika z przepisów BHP. Każdy profesjonalny pracownik wie doskonale czym może skończyć się poważne poparzenie skóry dłoni.

Stąd rękawice do pieca, w którym wypiekane są różnego rodzaju wyroby kulinarne, zawsze powinny być pod ręką na zapleczu piekarni, cukierni bądź restauracji.

Rękawice do pieca dostępne na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl/rekawice-piekarnicze