Wyjątkowe imbryki do herbaty

Warto odpowiedzialnie wybierać materiał, z którego wykonany jest imbryk do parzenia herbaty. Od tego zależą zalety i smak każdej herbaty. Pyszna herbata może wprawić Cię w dobry nastrój i sprawić, że poczujesz się przytulnie. Przyjemny rytuał picia herbaty zbliża firmy. Wszyscy jesteśmy gotowi, by czekać na zagotowanie wody i zaparzenie się naparu.

Prawdziwie aromatyczna herbata

Może być przyrządzona tylko w imbryku lub specjalnym czajniczku, kiedy liście herbaty rozwijają się w pełni i nadają wodzie swoje wyjątkowe właściwości. Prawidłowy imbryczek ma następujące cechy:

  • Objętość imbryka do herbaty jest obliczana na jedną imprezę herbacianą. Niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy w dużej firmie. Herbatę należy wypić natychmiast po zaparzeniu. Jeśli napar jest przechowywany dłużej niż trzy godziny, zaczynają się wytwarzać toksyczne substancje.
  • Solidne ścianki, które wytrzymują temperatury.
  • Okrągły szeroki kształt. Liść herbaty potrzebuje miejsca, aby się rozwinąć.
  • Dzióbek nie wylewa kropli po wylaniu liści herbaty.
  • Wygodny uchwyt z przedłużeniem u góry

Czajnik lub imbryk z filiżanką najlepiej pasuje do ulubionego rodzaju herbaty. Może być wykonany ze szkła żaroodpornego, stali nierdzewnej, porcelany, ceramiki, żeliwa lub gliny.

Niezwykłe imbryki do herbaty

Obok szkła i porcelany, żelazo jest jednym z najpopularniejszych materiałów, z których wykonuje się imbryki do herbaty (tutaj): Imbryki żeliwne są znane przede wszystkim z tego, że dłużej utrzymują ciepło — bez goryczki, która jest znana z innych rodzajów czajników lub z podgrzewacza. Jednym z powodów, dla których herbata w żeliwnych czajniczkach nie gorzknieje.

imbryk do herbaty

Oprócz żelaznych dzbanków do przygotowywania herbaty, zwłaszcza w Chinach, często używa się także innych naczyń. Jednym z takich naczyń jest na przykład gaiwan – tradycyjna chińska czarka do herbaty z pokrywką i spodkiem, która służy do przygotowywania herbaty zielonej, białej i aromatyzowanej. Gaiwan jest używany bezpośrednio jako filiżanka lub jako dzbanek do herbaty – liście herbaty są „odcedzane” poprzez przesunięcie pokrywki o kilka centymetrów podczas picia lub serwowania. 

Szukając odpowiedniego imbryka do herbaty, możecie zdać się na swój własny gust: Po prostu przejrzyj bogatą ofertę czajników ze szkła, porcelany, ceramiki, stali nierdzewnej i żelaza i zamów dokładnie taki czajnik, jaki Ci odpowiada!