Jak wybrać odpowiedni płyn do mycia naczyń?

Dbanie o czystość, połysk oraz higienę naczyń, zarówno zastawy jak i tych, które służą do przyrządzania jedzenia, jest bardzo ważnym elementem kuchni i domu. Myjąc naczynia ręcznie, poza wodą trzeba również korzystać z dodatkowych detergentów, takich jak płyn do mycia naczyń. Dzięki jego użyciu możemy łatwiej pozbyć się zalegających zabrudzeń i osadów, a także nadać talerzom i sztućcom lśniącą powierzchnię. Rynek środków czystości oferuje bardzo szeroki wybór płynów do mycia naczyń. Bardzo ważne jest by odpowiednio dostosować wybór do naszych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając płyn do mycia naczyń trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. Najbardziej podstawowe z nich to oczywiście cena, zapach, kolor i konsystencja. Ponadto płyny do mycia naczyń mają również inne cechy, takie jak sposób dozowania, stężenie substancji i bezpieczeństwo użytkownika. Dobry środek poradzi sobie z zabrudzeniami wszelkiego rodzaju, niezależnie od pochodzenia. Ważne jest również, aby nie uczulał. Kupując płyn należy sprawdzić do jakiego rodzaju powierzchni można go stosować, ponieważ niektóre płyny mogą działać niszcząco na naczynia.

Czy istnieje płyn, który spełnia cechy płynu idealnego?

Niestety, jak można się domyślić, nie istnieje środek bez wad. Jednakże producenci płynów do mycia naczyń starają się jak najbardziej przybliżyć do tego stanu. Świetnym przykładem jest Dr Prakti. Płyn do mycia naczyń Dr Prakti jest w stanie poradzić sobie z większością zabrudzeń, niezależnie od pochodzenia, nie podrażnia skóry, nie kosztuje dużo oraz jest w formie koncentratu. Taki środek do dobry i uniwersalny wybór.