Kompletujemy zastawę stołową

serwis obiadowy

Dla każdej gospodyni domowej piękna zastawa stołowa jest ważnym elementem wyposażenia wnętrza. Nie tylko podkreśla charakter kuchni lub jadalni, ale przede wszystkim jak o szczegóły dba Pani Domu. Na co zwrócić uwagę kupując pierwszą komplet naczyń.

Na co dzień czy od święta?

Choć niezależnie od tego, czy naczynia będzie się używać na specjalne okazje czy na co dzień, to powinny być one ładne i pasować do wnętrza, to przy świątecznej zastawie nie ma potrzeby aż tak dbać o jej praktyczność. Świąteczna zastawa stołowa może być z porcelany lub innych delikatnych materiałów, które nie mogą być myte w zmywarce. Jednak wybierając codzienną zastawę warto postawić na trwałe materiały, które nie boją się zmywarki. To z całą pewnością zaprocentuje w codziennym pędzie ograniczając nieco liczbę obowiązków Pani Domu.

Gotowy komplet czy własna kompozycja?

Na rynku można dostać bardzo wiele kompletów, zawierających już wszystkie niezbędne naczynia. To rozwiązanie bardzo wygodne, bo takie serwisy obiadowe lub kawowe zwykle przeznaczone są na 6 lub 12 osób, ale nie zawsze istniej możliwość dokupywania dodatkowych elementów. W takiej sytuacji, także w przypadku stłuczenia któregoś z talerzy lub misek, nie ma możliwości uzupełnienia serwisu. Jednak wielu producentów oprócz sprzedaży gotowych serwisów obiadowych proponuje również całe linie produktów, z których można wybierać podstawowe talerze, ale też misy, sosjerki i inne potrzebne elementy w takiej ilości, jaka jest w danym momencie niezbędna. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala uzupełnić zastawę w razie stłuczenia, można też koszt zakupu rozłożyć w czasie, później dokupując kolejne elementy.