Na co zwrócić uwagę kupując komplet obiadowy

Nawet w najbardziej ascetycznie urządzonej kuchni nie może zabraknąć kilku podstawowych elementów wyposażenia. Należą do nich chociażby garnki, talerze, kubki i sztućce. W tym poradniku podpowiemy, na co zwrócić uwagę kupując komplet talerzy.

W domu nie zawsze jadasz sam!

Talerze można kupować na sztuki, albo w kompletach. To drugie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że zawiera przynajmniej te podstawowe, najbardziej niezbędne naczynia. Komplety obiadowe są jednak sprzedawane dla określonej liczby osób, zwykle 4, 6 lub 12. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy kupić komplet talerzy wystarczający jedynie dla domowników.

W każdym domu, przynajmniej okazjonalnie, pojawiają się goście. I nawet jeśli nie lubimy gotować, to zamówione jedzenie trzeba na czymś podać. A papierowe naczynia sprawdzają się tylko na przyjęciach dla dzieci, ewentualnie grillu. Dlatego kupując komplet obiadowy warto wziąć pod uwagę w jak dużej grupie znajomych lubimy się spotykać przy wspólnym posiłku.

Komplety talerzy – na co dzień musi być praktycznie!

komplety talerzy

Delikatne porcelanowe talerze sprawdzą się od święta, no chyba, że kogoś relaksuje ręczne zmywanie naczyń. Codzienny komplet talerzy obiadowy powinien być odporny, a najlepiej jeśli nadaje się do mycia z zmywarce.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że nawet od czasu do czasu jakiś element takiego kompletu się stłucze, dlatego warto postawić na popularny wzór. Jeszcze lepiej jeśli taki talerze można kupić nie tylko w gotowym komplecie, ale i na sztuki. Wtedy w razie wypadku nie ma potrzeby wymiany całego kompletu talerzy.