Dlaczego warto korzystać z foremek do ciast?

Z pewnością każda z nas pamięta, jak mama lub babcia przy użyciu blaszanych foremek piekła ciasta, lub babeczki. Oprócz przyjemnego zapachu wykonywanych wypieków z pewnością w pamięci pozostały kłopoty związane z używaniem takich blaszanych foremek. I właśnie dlatego warto się zainteresować najnowszymi rozwiązaniami w tej dziedzinie, czyli foremkami silikonowymi.

Wygoda korzystania

Każdy, kto pamięta blaszane foremki do ciast, pamięta również to, jak wiele było z nimi kłopotów. Stosując foremki silikonowe z Polmarkusa, właściwie wszystkie te problemy się eliminuje. Oznacza to przede wszystkim koniec z trudnym myciem uporczywych zabrudzeń takiej foremki. Przede wszystkim pamiętać należy, że dzięki charakterystyczne materiałowi, z którego jest wykonana, nie powstają żadne przypalenia ciasta, które mogłyby przywierać do ścianki foremki. Dodatkowo jest to materiał, który niezwykle szybko się myje, wystarczy go tylko opłukać wodą. Dodatkowo nie trzeba długo czekać po wyjęciu foremki z piekarnika, aż ostygnie, ponieważ zajmuje to jej zaledwie kilka minut.

Uniwersalne zastosowanie

Warto też pamiętać o tym, że foremki silikonowe są niezwykle uniwersalnym produktem, dlatego też sprawdzą się nie tylko do pieczenia ciast. Ich zakres temperatury pacy, który wynosi od -60 do+230°C powoduje, że bez najmniejszego problemu można takie foremki wykorzystywać również do mrożenia w zamrażalniku. Mało tego, można je od razu po wyjęciu z zimnego powietrza włożyć prosto do rozgrzanego piekarnika, bez ryzyka wystąpienia ich uszkodzeń.