Najlepsza kasza na odchudzanie

Osoby, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją dotychczasową sylwetkę, powinny jak najszybciej sprawdzić przepisy na kaszę jaglaną jak te z mniammniam.com, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do łask. 

Dieta odchudzająca

Kasza jaglana w swoim składzie zawiera krzem, który znacząco poprawia przemianę materii. Warto jednak wspomnieć o tym, że wszystkie kasze są dość kaloryczne. Statystycznie każde 100g kaszy zawiera około 350 kalorii, dlatego też nie można z nią przesadzić. 

Jak prawidłowo gotować kaszę?

W sieci można znaleźć bardzo ciekawe przepisy na kaszę jaglaną, ale rzadko kiedy można znaleźć informacje na temat jej gotowania. Źle ugotowana kasza ma dość gorzki smak, dlatego też może całkowicie zepsuć masze dania. Aby pozbyć się goryczki, należy oczywiście odpowiednio ją przyrządzić. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby przed gotowaniem przelać ją gorącą wodą. Jeżeli mamy czas to warto namoczyć kaszę na kilka godzin albo pozostawić ją w wodzie na całą noc. Do wody można dodatkowo dodać sok z cytryny, dzięki czemu będzie można unieczynnić wszystkie fityniany. Związki te znacząco utrudniają przyswajanie składników mineralnych, dlatego też warto jak najszybciej się ich pozbyć. 

Cenne wskazówki

Aby uzyskać kleistą konsystencję kaszy warto dodać do niej niewielką ilość wody albo mleka. Jeżeli chodzi o sam czas gotowania kaszy, to wynosi on od 30 do 40 minut. Kasza jaglana ma działanie zasadotwórcze, dzięki czemu odgrywa ona dużą rolę w przywracaniu równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie.