Dlaczego warto zdecydować się na halogeny sufitowe?

Oświetlenie domu to jedna z najważniejszych rzeczy, o jakie należy zadbać przy planowaniu pomieszczeń. Dobre światło to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu, a nawet odpowiedniego klimatu! Aby mieć pewność, że w trakcie codziennych czynności nic nie zawiedzie, warto wybrać pewne źródła światła.

Świetnym wyborem są halogeny sufitowe, które bardzo przypominają zwyczajne żarówki, jednak są o wiele trwalsze, a na dodatek bardzo energooszczędne! 

Zalety halogenów sufitowych

Halogeny sufitowe to świetny zamiennik zwykłych żarówek! Żarówki halogenowe, dzięki zastosowaniu żarnika wolframowego, świecą o wiele dłużej i efektywniej. Nie potrzebują też czasu, aby świecić pełną mocą. Mają praktycznie natychmiastowy zapłon. Są o wiele bardziej energooszczędne od zwykłych żarówek, zazwyczaj jest to różnica dochodząca aż do 70% mniej zużytej energii. Można wybierać halogeny wysoko lub niskonapięciowe, a ich czas świecenia to nawet 5 tysięcy godzin. Co więcej, te żarówki świecą nawet mocniej od LED-ów! To idealny wybór do domowego zacisza.

Czy halogeny sufitowe sprawdzą się w łazience?

Wybór oświetlenia do łazienek nie jest taki oczywisty, żarówki muszą być odporne na wilgoć i mocno świecić, dlatego świetnym wyborem będą halogeny sufitowe. Do tak dużej wilgoci szczególnie dobrze sprawdzą się halogeny niskonapięciowe, które będą jeszcze bezpieczniejszym wyborem. Najlepiej wybierać także takie, które mają zwiększoną klasę szczelności. Dzięki temu można mieć pewność, że oświetlenie w łazience będzie nie tylko intensywne, ale także trwałe i bezawaryjne.