Do czego jeszcze można wykorzystać garnki?

Garnki z Olkusza służą do gotowania. To oczywiste zastosowanie. Jednakże warto wiedzieć, że są też inne sposoby. Jak wykorzystać garnki, by dać im drugie życie i zachwycić znajomych?

Jako doniczka
Piękny, emaliowany garnek będzie świetnie prezentował się jako doniczka. Wystarczy posadzić w nim rośliny o kolorach dobrze współgrających z odcieniami garnka. Taka niezwykła doniczka lub osłonka na doniczkę na pewno przyciągnie spojrzenia wszystkich osób wchodzących do pomieszczenia. To dobry pomysł też na wykorzystanie garnka, który nie nadaje się już do gotowania. Zamiast trafiać na śmietnik, może trafić na parapet lub do ogrodu.

Jako naczynie do serwowania
Mniejsze garnki z Olkusza emaliowane będą ładnie wyglądały też jako naczynie do serwowania dań. Dzięki nim zwykła zupa lub zapiekanka będą wyglądały oryginalnie i ciekawie. Ciekawym pomysłem jest podawanie wszystkim dań w innych garnkach. Każdy gość przy stole może jeść z naczynia w innym kolorze. Pozwoli to poczuć swojski klimat w stylu retro.

Jako ozdoba
Olkusz garnki mogą też po prostu stać na półce. Tak! Mogą pełnić funkcję ozdobną. Świetnie uzupełnią wystrój rustykalnej kuchni lub jadalni. Wystarczy ustawić je na półkach kredensu i ładnie wyeksponować. Można też przygotować z nich ciekawe ozdoby na ścianę. Wystarczy przykręcić garnki do ściany, by nadać jej niesamowity charakter. Przy okazji tworzy się w ten sposób małe schowki na drobiazgi, które powinny być w kuchni pod ręką. Można też umieścić w nich doniczki z ziołami lub sałatą.