Funkcjonalne patery na tort

Patera na tort umożliwia wygodne i estetyczne zaserwowanie urodzinowego tortu, ciasteczek, babeczek czy owoców.

Wygoda dekorowania

Oprócz możliwości wygodnego i estetycznego podania słodkich poczęstunków, patery na tort umożliwiają również bardzo wygodne ozdabianie ciast.

Część modeli jest wyposażona w funkcję obracania, która umożliwia niezwykle łatwe i szybkie zdobienie ciasta bez bałaganu i zbędnego chodzenia wokół stołu. Uzyskane w ten sposób wzory są równe i doskonale wykończone. Możliwość obejrzenia każdej części tortu sprawia, że wszelkie dekorację są idealnie rozmieszczone.

Estetyczny wygląd

Większość dostępnych na rynku naczyń do serwowania ciast i deserów pozwala na niezwykle ładne podanie wszelkich dań. Wiele z nich stanowi dekorację samą w sobie, między innymi dzięki wykończeniu powierzchni różnego rodzaju ozdobnymi elementami, takimi jak kokardy, serwety czy malunki.

Oprócz bardzo nowoczesnego i ładnego wyglądu, są one również niezwykle funkcjonalne. Można znaleźć między innymi patery kilkupoziomowe do serwowania dużych tortów (na przykład weselnych) czy wspomniane wcześniej obrotowe modele. Oprócz zastosowania w prywatnym użytku, sprawdzą się również na słodkich stołach weselnych czy wystawianych przy innych okazjach.

W większości są one wykonane z niezwykle trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, takich jak plastik czy stal lakierowana proszkowo. Dzięki temu, nie ma możliwości, że patera ulegnie zniszczeniu na przykład w wyniku upadku czy podczas zmywania.