Ociekacz do naczyń – obowiązkowy w każdej kuchni!

Każda gospodyni domowa, która troszczy się o swoją zastawę stołową, powinna zainwestować w porządny ociekacz do naczyń. Suszenie wymytych naczyń w zlewie może się wiązać z ich łatwym uszkodzeniem. Ociekarka do naczyń zapewnia ich bezpieczeństwo, oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio przymocowana.

Gdzie można postawić ociekacz do naczyń

nowoczesna kuchnia

Możliwości montażu jest wiele i zależą od rodzaju ociekacza. Ociekacze wykonane z plastiku przeważnie składają się z dwóch części – jedna to przegrody do gromadzenia wymytych naczyń, natomiast druga to tacka, na której zbiera się woda. Ociekacze do naczyń takiego rodzaju najczęściej stawia się na blacie przy zlewie, by łatwo było wkładać wymyte naczynia. W ofercie sklepów dostępne są także metalowe ociekacze, które można przymocować do kuchennych płytek. Niektóre wersje ociekaczy mają taki kształt, że z powodzeniem można je wstawić do szafki wiszącej nad zlewem.

Jak wybrać idealną ociekarkę do naczyń?

Wybierając elementy wyposażenia kuchnii, należy kierować się kilkoma aspektami. Jednym z nich jest funkcjonalność. Trzeba dobrze dopasować rozmiar ociekacza do ilości osób w gospodarstwie domowym (warto pod tym kątem przejrzeć ociekacze do naczyń z Belmeb). Gdy będzie zbyt mały, to często trzeba będzie go opróżniać. Nie ma też sensu kupowanie zbyt dużego ociekacza dla dwóch osób – będize on wówczas zajmował za dużo miejsca, które jest na wagę złota, zwłaszcza w pomieszczeniach kuchennych o bardzo małym rozmiarze.