Papierowe papilotki do muffinek – czy warto je używać?

Każdy miłośnik domowych wypieków doskonale wie, że do zrobienia np. muffinek, niezbędne jest posiadanie specjalnych foremek. Jak się jednak okazuje, nie każdy wie, jak się je powinno wybierać, więc kupowane są proste i zwykłe papierowe modele. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy aby na pewno takie papierowe papilotki do muffinek będą dobrym wyborem? A może jednak ich wady są tak duże, że konieczne będzie lepsze rozeznanie w tym zakresie i wybranie czegoś innego?

Jakie są zalety?

muffinki

Zdecydowanie najważniejszą zaletą jest w tym wypadku to, że takie papierowe foremki na muffinki są po prostu bardzo tanie, a także łatwo dostępne. Za zaledwie kilka złotych można w dosłownie każdym sklepie stacjonarnym lub internetowym, takim jak Polmarkus nabyć zestaw kilku, a często nawet kilkudziesięciu foremek w opakowaniu, co pozwala upiec muffinki dla całej rodziny. Innego typu bardzo ciekawą zaletą jest to, że są one sprzedawane w różnych, bardzo atrakcyjnych dla dzieci kolorach więc pieczenie z maluchami przy pomocy takich foremek z pewnością będzie bardzo przyjemne.

Jakie są wady?

Czy takie papierowe foremki do muffinek mają jakieś wady? Oczywiście tak, a najważniejszą z nich jest fakt, że są one jednorazowe. Ich delikatna powłoka sprawia, że ciasto piecze się szybko i równomiernie, lecz z drugiej strony przy wyjmowanie go, foremka zwyczajnie się niszczy i do niczego się już nie nadaje.
Innego typu dużą wadą jest to, że takie foremki bardzo mocno się nagrzewają, co często sprawia spore trudności w wyjęciu ich z piekarnika, a także podczas wyjmowania z nich ciasta.