Przydatne akcesoria kuchenne

Istnieją pewne akcesoria kuchenne, bez których praca w kuchni nie byłaby możliwa. Są również i takie, które może nie są niezbędne, ale na pewno ułatwiają przygotowanie potraw.

Deska z cedzakiem

Bez względu na to, czy zamierzamy ugotować zupę, czy też na przykład sałatkę – wszystko to, musi się zacząć od etapu krojenia. Poza nożem, konieczne jest także podłoże, na którym będzie można posiekać składniki.

Trudno mieć szczególne oczekiwania wobec deski, niemniej jednak producenci akcesoriów kuchennych poszli nieco dalej i oferują obecnie nie tylko deskę samą w sobie. Za jej sprawą, można bardzo łatwo opłukiwać produkty przed krojeniem i wrzucać je do naczynia bez obawy, czy całość trafi do środka.

Opcja łamanych boków sprawia, iż przykładowo pokrojona wcześniej marchewka trafi dokładnie tam, gdzie zechcemy.

Temperówka do warzyw jako akcesoria kuchenne

Jeśli chodzi o bardzo pomysłowe kuchenne przybory, to z pewnością pośród nich, nie może zabraknąć tak zwanej temperówki do jarzyn. To bardzo przydatny gadżet, za którego sprawą sałatka będzie się prezentować bardzo oryginalnie. Dzięki niej z warzyw, powstawać mogą cieniutkie i długie paski – rzodkiewka, cukinia, ogórek, marchewka – to wyłącznie niektóre spośród warzyw, z jakimi poradzi sobie wymieniony sprzęt.

Wystarczy, iż włożymy produkt do odpowiedniego otworu i przekręcimy – zupełnie tak, jakby się temperowało kredki.

Rękawica wykonana z silikonu

W czasie gotowania praktycznie pewne jest, iż trzeba będzie dotykać bardzo gorących naczyń. I chociaż zwykłe rękawice materiałowe znane są nam od pokoleń, to wiemy doskonale, iż  nie są zdecydowanie produktem idealnym – przewodzą ciepło i wymagają ciągłego prania. Inaczej będzie wyglądać sytuacja, kiedy ma się do czynienia z łapkami/rękawicami zrobionymi z silikonu. Najwyższej jakości materiał, idealnie chroni dłonie przed gorącem i jest wygodny do czyszczenia – wystarczy przemycie pod strumieniem bieżącej wody.