Jak wybrać lustro stojące?

Ważnym elementem wystroju wnętrz jest lustro stojące, które pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Po pierwsze można się w nim wygodnie przeglądać, sprawdzając całą sylwetkę. Po drugie optycznie powiększa pomieszczenie, co sprawdza się przede wszystkim w małych i wąskich pokojach. Może być również elementem wystroju wnętrza. Dostępne są lustra w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu bez problemu można je dopasować do konkretnej aranżacji wnętrza. Pasują zarówno w przedpokoju, sypialni, jak i w łazience.

Lustro stojące – gdzie je umieścić?

lustro-stojacePlanując zakup lustra, warto wcześniej zastanowić się, w którym pomieszczeniu będzie się znajdować. Dostępne są lustra w wielu rozmiarach, dzięki czemu można je wygodnie wkomponować w wąską przestrzeń pomiędzy meblami, jak i ustawić w centralnej części pokoju. W mniejszych pokojach nadają wrażenie głębi i przestrzenności, optycznie powiększając niewielki pokój. Lustro stojące może znajdować się w pomieszczeniach takich jak:

  • przedpokój
  • sypialnia
  • łazienka

Po zaplanowaniu, w którym pomieszczeniu będzie się znajdować, należy dopasować jego wygląd do aranżacji konkretnego pokoju. Lustra mogą różnić się obramowaniem, rodzajem oparcia i podstawki czy powierzchnią tafli. Wszystkie te elementy mają istotne znaczenie w procesie dopasowywania poszczególnych elementów wyposażenia i tworzenia spójnej aranżacji wnętrza. Lustra z czarnymi elementami dodają wnętrzu elegancji, natomiast z białymi są bardziej uniwersalne i standardowe.

Lustro stojące – jak dbać o jego czystość?

Lustro to idealne narzędzie, aby obejrzeć się od stóp do głowy podczas przygotowywania się do wieczornego wyjścia czy wybierania stylizacji. Aby zawsze wyglądało estetycznie, należy je regularnie czyścić i unikać dotykania tafli palcami. Najlepiej do tego celu służy specjalny płyn do mycia szyb, który usuwa wszelkie zabrudzenia. Wystarczy nanieść niewielką jego ilość na powierzchnię lustra i delikatnie przetrzeć np. ręcznikiem jednorazowym papierowym.

Jeśli już szukasz czegoś do swojego domu, lustro stojące znajdziesz w bogatej ofercie SFMeble.