Aluminium vs naleśniki – dlaczego warto?

Dlaczego niektóre patelnie do naleśników do gastronomii są bardzo często wykonane z aluminium? Co przemawia na korzyść tego niezwykłego metalu? Na wszystkie te pytania odpowie poniższy artykuł.

Podstawowe parametry

Aluminiowa, gastronomiczna patelnia do naleśników charakteryzuje się bardzo ciekawymi parametrami. Jest lekka, tania i… bardzo popularna. Specyfika wykorzystanego do jej produkcji aluminium sprawia, że bardzo szybko się ona nagrzewa. Oprócz samych naleśników, można na niej przygotowywać również różne rodzaje mięs, warzyw i ryb. Patelnie aluminiowe bardzo szybko się nagrzewają, toteż muszą one być pokrywane specjalną, teflonową warstwą ochronną. W przeciwnym razie – po przekroczeniu bariery 180 stopni – mogą one zacząć wydzielać do jedzenia różne, niebezpieczne związki chemiczne.

Energooszczędność i zdrowie w praktyce

Owszem, taka aluminiowa patelnia do naleśników do gastronomii nie jest być może zbyt odporna na oddziaływania zewnętrzne, ale za to można przyrządzać na niej potrawy przy minimalnym zużyciu oleju. Jest to więc rozwiązanie zgodne z wymogami dotyczącymi zdrowych zasad przygotowywania żywności. Na marginesie warto też podkreślić, że gastronomiczne patelnie do naleśników są też – ze względu na swe przewodnictwo cieplne – niezwykle energooszczędne, co ma istotne znaczenie w kontekście profesjonalnego przygotowywania potraw.

Podsumowując, aluminiowe patelnie doskonale nadają się do przyrządzania naleśników. Są one bowiem energooszczędne, zaprojektowane zgodnie z wymogami dotyczącymi zdrowego żywienia i łatwo przewodzą ciepło. Co więcej, są one też dosyć tanie i łatwo dostępne.