Domowe posypki do ciast

Jeśli masz coś do uczczenia, tort jest niezbędny – a żeby go odpowiednio udekorować, potrzebujesz posypki do tortu. Jednak kupione w sklepie posypki mogą być nieco nudne, więc jeśli chcesz czegoś bardziej spersonalizowanego, dlaczego nie spróbować zrobić własnej?

Różnokolorowa posypka na ciasto

Przesiej filiżankę cukru pudru do dużej miski. Dodaj syrop kukurydziany, wanilię, jeśli używasz, i 1,5 łyżki wody. Ubijaj aż do uzyskania gładkiej konsystencji. W razie potrzeby możesz dodać więcej wody po łyżeczce. Po uzyskaniu gładkiej masy dodaj pozostały cukier puder i wymieszaj. Końcowa konsystencja powinna być gęsta, ale gładka i lejąca. Rozdziel lukier na tyle partii, ile chcesz, a następnie wymieszaj barwnik spożywczy, aż osiągniesz pożądany kolor. Przełóż masę do worka do dekoracji, a następnie uformuj proste linie na kawałku papieru pergaminowego. Nie przejmuj się, jeśli są one krzywe lub faliste, ponieważ i tak będziesz je łamać. Możesz również wydziergać małe kropki do posypania konfetti, jeśli chcesz. Pozostaw je do wyschnięcia na noc. Po wyschnięciu posypek możesz je posiekać nożem lub rozbić rękami. Ponieważ są domowej roboty, możesz je przyciąć do dowolnej długości. Ciasto z posypką to świetny pomysł na każdą uroczystość!

A jeśli domowa posypka na ciasto to dla ciebie zbyt duże wyzwanie to taką gotową posypkę można kupić m.in. na https://sklep.polmarkus.com.pl/posypki-do-ciast

Posypki do ciast – cenne rady 

Aby wykonać proste linie, trzymaj końcówkę pół cm nad papierem; ściśnij i pociągnij do przodu. Dodaj trochę więcej barwnika spożywczego niż myślisz, że potrzebujesz. Posypka trochę wyblaknie, gdy wyschnie. Nie masz końcówki? Nie ma problemu! Wystarczy odciąć końcówkę od plastikowej torebki na kanapki lub zwinąć kawałek papieru pergaminowego w torebkę. Jest to świetne zajęcie do wykonania z dziećmi. Jeśli małe dzieci pomagają ci w kuchni, po prostu daj im łamać posypkę rękami, zamiast używać noża. Jest to bardziej zabawne i bezpieczniejsze. Możesz łatwo podwoić ten przepis dla większej partii.